スコアラー付きパネルソー MJ45Y-2000PERFECT
MJ45Y-2000
PERFECT
MJ45Y-2000
固定価格 消費税別
製造年
2025
状態
新しい
(完全に稼働しています)
所在地
Powiat kartuski
機械に関するデータ
価格と所在地
固定価格 消費税別
- 所在地:
- ul. Kaszubska 13, 83-334 Mojusz, Polska
電話する
技術詳細
- 入力電圧:
- 400 V
- 入力周波数:
- 50 ヘルツ
- 入力電流の種類:
- 三相
- 切断高さ(最大):
- 85 mm
- 最大切断幅:
- 1,200 mm
- のこぎり刃の直径:
- 315 mm
- のこ刃の傾斜調整:
- 45 °
- 高さ調整タイプ:
- 機械式
- 作動方式:
- 電気
- 最大回転速度:
- 6,000 回転/分
- 総重量:
- 600 kg(キログラム)
- 装備:
- CEマーキング, ドキュメント / マニュアル, 鋸刃ガード
説明
Model: MJ45Y 2000
Brand: PERFECT, POLAND
– CE certificate
– Operating manual in Polish
– Spare parts available now and in the future
TECHNICAL SPECIFICATIONS:
– Cutting length: 2000 mm
– Cutting width: 1200 mm
– Cutting height at 90°: 85 mm
– Tilting saw blade: 0° - 45°
– Max. main saw blade diameter: 315 mm
– Max. scoring blade diameter: 125 mm
– Main motor power: 4 kW
– Scoring motor power: 0.75 kW
– Main saw rotational speed: 4000 / 6000 rpm
– Scoring saw rotational speed: 8000 rpm
– Carriage guided on steel rods
– Two separate motors
– S1 motor – suitable for continuous operation
– Outrigger-mounted guard – required by H&S regulations
– Centralized lubrication
– Parallel fence with fine adjustment
– Extendable fence up to 2300 mm
– Two hinge stops / catches
– Aluminum sliding table, width: 370 mm
– Sliding table with stepless locking
– Electronic saw angle indicator
– Tiltable upper extraction hood
– Fence / protractor for angled cuts
– Extraction ports: Ø 100 mm, Ø 80 mm
– Table dimensions: 1850 x 1700 mm
Gedpfx Ajyuf Eyjb Ueit
– Table height: 880 mm
– Table extension: 660 x 765 mm
DIMENSIONS WHEN ASSEMBLED:
– Length: 2800 mm
– Width: 2000 mm
– Height: 1340 mm
– Weight: 620 kg
PACKAGING DIMENSIONS:
– Length: 2070 mm
– Width: 1100 mm
– Height: 1250 mm
– Weight: 620 kg
この広告は自動翻訳されています。翻訳ミスがある可能性があります。
Brand: PERFECT, POLAND
– CE certificate
– Operating manual in Polish
TECHNICAL SPECIFICATIONS:
– Cutting length: 2000 mm
– Cutting width: 1200 mm
– Cutting height at 90°: 85 mm
– Tilting saw blade: 0° - 45°
– Main motor power: 4 kW
– Scoring motor power: 0.75 kW
– Two separate motors
– Centralized lubrication
– Two hinge stops / catches
Gedpfx Ajyuf Eyjb Ueit
– Table height: 880 mm
DIMENSIONS WHEN ASSEMBLED:
– Length: 2800 mm
– Width: 2000 mm
– Height: 1340 mm
PACKAGING DIMENSIONS:
– Length: 2070 mm
– Width: 1100 mm
– Height: 1250 mm
お問い合わせを送信
電話 & ファックス
これらの広告もご興味があるかもしれません。
小型広告
Bad Honnef
9,241 km
ALTENDORF F 25 タイプ6 スライディングテーブルソー
ALTENDORFF 25, Typ 6
ALTENDORFF 25, Typ 6
小型広告
Naprawa
8,722 km
スライディングテーブルソー
SCMnova si 400
SCMnova si 400
Naprawa
パネルソー
SicarSEGA 300 NOWA!
SicarSEGA 300 NOWA!
パネルソー
SicarSega 350 3200
SicarSega 350 3200
Minden
サイジングソー
Kuchl
自動カンナ盤・厚みカンナ盤コンビネーション
HAMMERA3 31
HAMMERA3 31
Siedlce
スライドソー、スコアリング付きスライドソー
CORMAKMJ45-KB-4 (2600)
CORMAKMJ45-KB-4 (2600)
Sierakowska Huta
パネルソー(フォーマット丸のこ)
REMAFx250 2000mm
REMAFx250 2000mm