RNA Rhein-Nadel Automation SRC-B200-2L
固定価格 消費税別
状態
中古
所在地
Hessisch Lichtenau ドイツ
more Images
価格と所在地
固定価格 消費税別
所在地:
37235 Hessisch Lichtenau ドイツ
A20387370
リファレンス番号:
説明
Vibratory Bowl Feeder / Sorting Device / Bowl Feeder / Vibratory Feeder RNA
Vibratory bowl, sorting device / Screw feeding system with vibratory feeder for screw technology
Feeding system, feeding device
Manufacturer: RNA Rhein-Nadel Automation GmbH
Model: SRC-B200-2L
Year of manufacture: approx. 2000
Bowl diameter (top): 200 mm
Bowl diameter (bottom): 130 mm
Bowl internal height: approx. 25 mm
Sorting track width: approx. 3 mm
Giodpfx Agoxrgvms Ijt
Total height (drive + bowl with sorting track): 225 mm
Control voltage: 24 Volt DC (external power supply required)
Power connection: 230 Volt, 50 Hz
- An external 24 VDC power supply is required for start/stop signals (the controller does not have an internal 24VDC power supply).
- REO controller type REOVIB R6 / 439 for adjustable vibration speed
- The feeder was used for feeding automotive blade fuses
- Mounted on base frame made from aluminum profile system
Required space Ø x H: 240 x 250 mm