Atlas Copco ZR55VSDFF
製造年
2018
状態
中古 (完全に稼働しています)
所在地
Montigny-en-Ostrevent フランス
more Images
Atlas Copco ZR55VSDFF
Atlas Copco ZR55VSDFF
機械に関するデータ
機械名:
スクリューコンプレッサー
メーカー:
Atlas Copco
モデル:
ZR55VSDFF
機械番号:
API794107
製造年:
2018
状態:
中古
機能性:
完全に稼働しています
稼働時間:
36,997 h
価格と所在地
所在地:
電話する
技術詳細
総重量:
1,489 kg(キログラム)
全長:
2,450 mm
全幅:
1,020 mm
全高:
1,830 mm
出力:
作動圧力:
9 バー
冷却方式:
空気
装備:
コンプレッサー, 圧縮空気システム, 銘板あり
オファーの詳細
広告ID:
A20452935
リファレンス番号:
説明
The Atlas Copco ZR55VSDFF lubricated air compressor is ideal for those seeking efficient and reliable solutions in the field of compressed air. With a maximum working pressure of 9 bar, this model ensures optimal performance while maintaining reduced energy consumption thanks to its VSD (Variable Speed Drive) technology.
Featuring a 55 kW power output, it is capable of supplying the required amount of compressed air for various industrial applications. Although this compressor is pre-owned, its weight of 1,489 kg attests to its robustness and durability, making it a smart choice for industrial installations that require effective and resilient equipment.
Godpfx Agjxugwio Ijbl
この広告は自動翻訳されています。翻訳ミスがある可能性があります。
提供者
10 オンライン広告
Trustseal icon
電話する
お問い合わせを送信
土地us
ドイツ
オーストリア
スイス
アメリカ合衆国
イギリス
フランス
ベルギー
スペイン
メキシコ
イタリア
オランダ
ポーランド
ロシア連邦
ベラルーシ(ベラルーシ共和国)
ウクライナ
エストニア
トルコ
ニュージーランド
アイルランド
チェコ共和国
デンマーク
フィンランド
スウェーデン
ノルウェー
ルクセンブルク
ギリシャ
リトアニア
ラトビア
アイスランド
ポルトガル
ブラジル
ベネズエラ
アルゼンチン
ハンガリー
スロバキア
ルーマニア
モルドバ
スロベニア
セルビア
モンテネグロ
アルバニア
クロアチア
ブルガリア
北マケドニア
ボスニア・ヘルツェゴビナ
イスラエル
エジプト
モロッコ
インド
インドネシア
韓国
日本
タイ
マレーシア
ベトナム
中国、中華人民共和国
台湾
イラン
バングラデシュ
リクエストを送信できませんでした。後でもう一度お試しください。
電話 & ファックス
これらの広告もご興味があるかもしれません。
小型広告
真空吸盤 BEFARD XP602 BEFARD XP 602
more images
ポーランド Kozy
8,746 km
真空吸盤 BEFARD XP602
BEFARDXP 602
小型広告
チラー低GWP R32、R454B、R513A Hitema ENR SBS
ドイツ Güglingen
9,305 km
チラー低GWP R32、R454B、R513A
HitemaENR SBS
ウクライナ Ivano-Frankivs'k
ドライアイスペレタイザーおよびブラストマシン
Cold jet (Pelletizer, dry ice blasting)651046M
オイルフリースクリューコンプレッサー Atlas Copco ZR 132-10
ポーランド Bystrzyca
オイルフリースクリューコンプレッサー
カイザー CSD 122 SFC スクリューコンプレッサー Kaeser CSD 122 SFC 75kw 8,5bar 10,5m3/min
ハンガリー Tata
カイザー CSD 122 SFC スクリューコンプレッサー
Kaeser CSD 122 SFC75kw 8,5bar 10,5m3/min
スクリューコンプレッサー Atlas Copco AQ30VSD FF
スイス Zuchwil
認定販売業者
ドイツ Warstein
モバイルライン750 Kreuzmayr KML 750
オーストリア オーストリア
モバイルライン750
KreuzmayrKML 750
認定販売業者
冷却機、チラー、クーラー、 MTA S.p.A., Kühlmaschinen Galaxy GLT 135 SHE – 354 kW
ドイツ Nettetal
冷却機、チラー、クーラー、