Arburg 420C 1300-350
FCA VB 消費税別
製造年
2001
状態
中古 (完全に稼働しています)
所在地
Hannover ドイツ
more Images
Arburg 420C 1300-350
Arburg 420C 1300-350
Arburg 420C 1300-350
Arburg 420C 1300-350
Arburg 420C 1300-350
機械に関するデータ
機械名:
射出成形機
メーカー:
Arburg
モデル:
420C 1300-350
機械番号:
184172
製造年:
状態:
良好(中古)
機能性:
完全に稼働しています
稼働時間:
56,380 h
価格と所在地
FCA VB 消費税別
所在地:
30 Hannover, Deutschland ドイツ
電話する
技術詳細
クランプ力:
説明
Used injection moulding machine
Manufacturer: Arburg
Model: 420C 1300-350
Year: 2001
Machine no.: 184172
Control: Selogica
Operating hours: 56,380 h
Continuous maintenance by the manufacturer
Clamping Unit
Clamping force: 1300 kN / 130 tons
Tie bar distance: 420 x 420 mm
Platen size: 570 x 570 mm
Ejector stroke: 175 mm / 40 kN
Opening stroke: 500 mm
Mould installation height: 250 mm
Maximum platen distance: 750 mm
Injection Unit
Injection volume: 145 ccm
Shot weight: 127 g
Screw diameter: 35 mm
Injection pressure: 2500 bar