Kistler 2151B30154002
VB 消費税別
状態
展示機
所在地
Borken ドイツ
電気機械式NC組立モジュール Kistler 2151B30154002
more Images
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
Kistler 2151B30154002
機械に関するデータ
機械名:
電気機械式NC組立モジュール
メーカー:
Kistler
モデル:
2151B30154002
状態:
ほぼ新品(展示機)
価格と所在地
VB 消費税別
所在地:
Dunkerstrasse 29, 46325 Borken/Burlo, Deutschland ドイツ
A7884263
リファレンス番号:
説明
Kistler 2151B30154002 Electromechanical NC joining module
Technical data:
With hollow shaft motor and compact design
Integrated piezoelectric force sensor
including charge amplifier and
Displacement absolute encoder
Measuring direction pressure / tension
Measuring range 1: 30 kN
Measuring range 2: 15 kN
stroke: 400 mm
Displacement repeatability: 0.01 mm
Max. Travel speed: 300 mm/s